Aktualności

Uprzejmie informujemy, że w  okresie Świąt Bożego Narodzenia  

Dom Pielgrzyma, Restauracja, Księgarnia oraz Muzea

będą ZAMKNIĘTE.

24.12.19r (Wigilia) – NIECZYNNE

25.12.19r (Boże Narodzenie) – NIECZYNNE

26.12.19r (Św. Szczepana) – NIECZYNNE

01.01.20r (Nowy Rok) – NIECZYNNE

 Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość,
pokój, nadzieję i miłość.

Dom Pielgrzyma przy Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej

zaprasza wszystkie dzieci oraz rodziców na spotkanie z Mikołajem.

08.12.2019 godzina 10:00- 14:30

Nowy Rok to nowe postanowienia i wyzwania. Wielu z nas właśnie wtedy ustala swoje cele i głęboko wierzy, że ten rok będzie udany i jeszcze lepszy niż poprzedni.  Warto w tym Nowym 2019 roku zadbać nieco zarówno o ciało jak i o ducha, czego doskonałym połączeniem będzie pobyt w Domu Pielgrzyma w Czernej. 

Znakomita lokalizacja obiektu oraz bezpośrednie sąsiedztwo klasztoru, pozwolą wyciszyć się od miejskiego zgiełku, a piękne bukowe lasy i nienaganna przyroda umożliwią aktywny i wartościowy odpoczynek.

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji pobytu w Domu Pielgrzyma w Czernej zarówno zorganizowane Grupy jak i Gości indywidualnych zarówno w tygodniu jak i w weekendy.

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami! Rezerwacji można dokonywać drogą telefoniczną: 505-898-580 bądź mailową: biuro@dompielgrzyma.net

 

Do zobaczenia w Czernej!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia        

Dom Pielgrzyma, Restauracja,

Księgarnia oraz Muzea będą ZAMKNIĘTE.

24.12.18r (Wigilia)-NIECZYNNE

25.12.18r (Boże Narodzenie)-NIECZYNNE

26.12.18r (Św.Szczepana)-NIECZYNNE

01.01.19r (Nowy Rok)- NIECZYNNE

 

„Niech przeżywana na nowo Tajemnica Narodzenia Chrystusa

będzie źródłem światła i radości oraz mocy i pokoju

 wraz z nadzieją na Nowy Rok.

św. Jan Paweł II

Dom Pielgrzyma w Czernej pragnie serdecznie zaprosić wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na niezwykłe spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się  2 grudnia 2018 roku (niedziela) w godzinach między 10:00-14:30. Oprócz spotkania z tak zacnym Gościem, dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Nie może WAS zabraknąć!

Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Do zobaczenia!

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ DO ZAKUPU W RESTAURACJI KLASZTORNEJ GOTOWYCH UPOMINKÓW Z PRODUKTAMI KARMELITAŃSKIMI O NAZWIE

,,SMAKI KARMELU”

 

W dniu 01.11.2018r. (Uroczystość Wszystkich Świętych) Restauracja, Księgarnia, Muzea oraz część noclegowa będą zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że zwolnił nam się termin na najbliższy weekend: 2-4 listopada 2018r. gorąca zachęcamy do rezerwacji miejsc noclegowych!

Rezerwacji można dokonać drogą telefoniczną: 505 898 580 bądź mailową: biuro@dompielgrzyma.net

Serdecznie zapraszamy 🙂

Lipiec to szczególny czas dla wszystkich mieszkańców Czernej, Pielgrzymów oraz Wiernych. Z różnych zakątków Polski przybywają do Sanktuarium w Czernej wierni, którzy pragną oddać cześć Matce Boże Szkaplerznej, a także uczestniczyć w uroczystościach odpustowych ku jej czci, które obchodzimy co roku 16 lipca.

Tegoroczne uroczystości zwieńczyła uroczysta Eucharystia odpustowa, której przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej.

Po zakończeniu procesji odbyło się również uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Misyjnego, usytuowanego w Domu Pielgrzyma w Czernej. Muzeum dokumentuje posługę Karmelitów Bosych w Burundi i Rwandzie, czyli w miejscach gdzie pomoc drugiemu człowiekowi jest najbardziej potrzebna. Muzeum Misyjne to również zbiór wielu niezwykle ciekawych eksponatów pochodzących z Afryki. Pełna spójność dźwięku, obrazu, światła oraz aranżacji sprawi, że każdy może poczuć się tam jak w małej, afrykańskiej wiosce.

 

Niespełna parę dni później, bo w sobotę 21 lipca odbyło się już XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystości przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy z Kielc. Bardzo dziękujemy wszystkim wiernym za liczne przybycie, za to, że ten szczególny dzień mogliśmy spędzić wszyscy razem – jako jedna wielka Rodzina.

To jednak nie koniec lipcowych uroczystości. Bowiem w niedzielę obchodziliśmy święto Naszego Patrona Kościoła – Św. Eliasza Proroka.

Od 26-29 lipca serdecznie zapraszamy na Karmelitańskie Dni Młodych. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisu dostępne na https://kdmczerna.pl/

 

 

 

Już niedługo, bo 23 czerwca  obchodzić będziemy Dzień Ojca. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku a także podziękowaniem. W Polsce, Dzień Ojca obchodzony jest od 1965 roku, a więc ma niebywałą tradycję. Warto w ten szczególny dzień pamiętać o swoim Tacie i oprócz szczerych, najpiękniejszych życzeń podarować mu swój czas oraz uwagę. Doskonałym towarzystwem do wspólnych spotkań będzie aromatyczna kawa bądź herbata. 🙂 W swojej ofercie posiadamy:

 HERBATY LIŚCIASTE:

BIAŁY OBŁOK – wspomaga koncentrację, pomaga w profilaktyce raka, obniża ciśnienie krwi, chroni serce i układ krwionośny, ma właściwości antyoksydacyjne.

ŁAGODNY POWIEW – orzeźwia i pobudza, oczyszcza i wspomaga odchudzanie, pomaga w problemach żołądkowych, korzystnie wpływa na działanie dróg oddechowych.

SŁODKI MIÓD – nie zawiera kofeiny, bogata w witaminy, unikatowy i miły smak miodu.

DESZCZ RÓŻ – czarna herbata z płatkami róży. Wyrafinowany i delikatny smak.

KAWA

WSTAŃ – mocna kawa o dużej zawartości kofeiny, o słodko-goryczkowatym smaku, dla lubiących bardzo mocną kawę.

WSTĄP NA KARMEL – zrównoważona kawa z umiarkowaną zawartością kofeiny, o czekoladowo orzechowo korzennym smaku, dla niezdecydowanych.

CO TY TU ROBISZ – łagodna kawa ze średnią zawartością kofeiny, o czekoladowo karmelowym smaku, dla preferujących delikatny napar.

 

Dopełnieniem będą słodkie, waniliowe krówki czy też owoce w czekoladzie. Z kolei na lepsze samopoczucie pomoże Balsam Karmelitański, który dzięki swoim wyjątkowym składnikom działa przeciwbólowo, uspokajająco, poprawia trawienie oraz działa antyseptycznie.

Produkty karmelitańskie można zakupić w Restauracji Domu Pielgrzyma w Czernej.

Wszystkim Tatom, z okazji zbliżającego się święta składamy najserdeczniejsze życzenia, życzymy wielu pogodnych, radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych, sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym, niech każdego dnia błogosławi Wam Pan.

Miesiąc maj to przepiękny, niesamowity czas. Do Sanktuarium w Czernej przybywa coraz więcej Pielgrzymów. Jest to szczególny okres dla dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej i przyjęły Jezusa do swoich serc. Goście, którzy przyjeżdżają to tego niesamowitego miejsca pragną powierzyć swoje sprawy i myśli Bogu, chcą odpocząć, wyciszyć oraz zregenerować swoje siły. Każdego dnia odwiedzają nas pielgrzymki z różnych zakątków Polski, którzy często zatrzymują się w Domu Pielgrzyma bądź korzystają z usług gastronomicznych w naszej Restauracji. Zadowolenie oraz uśmiech naszych Gości napawa nas optymizmem, a przede wszystkim jest dużą motywacją.

Pielgrzymom oraz wszystkim Gościom odwiedzającym Dom Pielgrzyma oraz Sanktuarium w Czernej chcemy zaoferować, chociaż namiastkę karmelitańskiego smaku. Dlatego, to właśnie z myślą o Was stworzyliśmy linię SMAKÓW KARMELU, która oferuje Państwu między innymi kawy, herbaty, soki, nektary oraz krówki. Wierzymy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.  Produkty karmelitańskie można nabyć w Restauracji klasztornej Domu Pielgrzyma w Czernej.

 Poniżej przedstawiamy pełną ofertę Karmelitańskich produktów:

BALSAM  KARMELITAŃSKI W MIODZIE

Balsam jest mieszanką miodu pszczelego oraz wyciągu ziół i olejków eterycznych (liści melisy lekarskiej, kory cynamonowca chińskiego, goździków, ziela tymianku pospolitego, owocni cytryny, osnówki muszkatołowca, owocu kolendry siewnej, liści mięty pieprzowej).

Zastosowanie: schorzenia dróg oddechowych i jamy ustnej, przeziębienia, stany grypowe, zaburzenia trawienia. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco, uspokajająco, rozkurczająco, łagodzi kaszel i chrypkę, ułatwia odkrztuszanie, stosowany na skórę działa antyseptycznie. Pół łyżeczki balsamu ssać powoli 2-3 razy dziennie.

HERBATY LIŚCIASTE

BIAŁY OBŁOK – wspomaga koncentrację, pomaga w profilaktyce raka, obniża ciśnienie krwi, chroni serce i układ krwionośny, ma właściwości antyoksydacyjne.

    Nazwa herbaty nawiązuje do sytuacji, gdy po trzech latach suszy prorok Eliasz nakazał swemu słudze, by wypatrywał zwiastuna deszczu. Ten za siódmym razem spojrzał i powiedział: „Oto obłok mały”. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 18, 41-46).

Biała herbata stanowi najdroższą odmianę herbaty, co wraz z jej niezwykle cennymi walorami zdrowotnymi czyni ją pożądaną i oczekiwaną, niczym obłok zwiastujący życiodajny deszcz.
ŁAGODNY POWIEW – orzeźwia i pobudza, oczyszcza i wspomaga odchudzanie, pomaga w problemach żołądkowych, korzystnie wpływa na działanie dróg oddechowych.

    Nazwa herbaty nawiązuje do sytuacji, gdy prorok Eliasz wezwany przez Pana stanął na górze wobec Niego. Wówczas przeszła gwałtowna wichura, trzęsienie ziemi i ogień. Po ogniu nastał szmer łagodnego powiewu i w nim rozpoznał Eliasz obecność Pana. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 19, 11-14).

Zawarte w herbacie liście mięty sprawiają, że orzeźwia ona i pobudza, niczym łagodny powiew.
SŁODKI MIÓD – nie zawiera kofeiny, bogata w witaminy, unikatowy i miły smak miodu.

Nazwa herbaty nawiązuje do słynnego tekstu Jacques de Vitry. W tekście tym eremici wiodący pustelnicze życie w Ziemi Świętej opisani są jako pszczoły gromadzące słodki miód duchowy.

Honeybush swym miodowym smakiem przywodzi na myśl ten słodki smak duchowych rozkoszy. Jest to znakomity punkt wyjścia do przybliżenia na podstawie tego tekstu pierwotnej formy życia Eremitów Karmelu.

DESZCZ RÓŻ – czarna herbata z płatkami róży. Wyrafinowany i delikatny smak.
    Nazwa herbaty zawierającej w swym składzie płatki róży nawiązuje do słów św. Teresy od Dzieciątka Jezus. „Po śmierci spuszczać będę na ziemię deszcz róż” i stanowi punkt wyjścia do przybliżenia sylwetki tej świętej oraz jej „małej drogi”. (Dzieje duszy

KAWA

WSTAŃ – mocna kawa o dużej zawartości kofeiny, o słodko-goryczkowatym smaku, dla lubiących bardzo mocną kawę.

    Nazwa kawy nawiązuje do sytuacji, gdy Eliasz przeżywa głębokie zniechęcenie i apatię. Anioł budzi go „Wstań!” i każe zjeść posiłek, który na tyle wzmocnił i pożywił proroka, że ten był w stanie ruszyć w 40-dniową drogę. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 19, 1-9).

Kawa WSTAŃ! Jest mocna, o wysokiej zawartości kofeiny. Doskonała o poranku, na mocne przebudzenie. Pobudza i aktywizuje, by wejść w dzień z dużą dawką energii.

WSTĄP NA KARMEL – zrównoważona kawa z umiarkowaną zawartością kofeiny, o czekoladowo orzechowo korzennym smaku, dla niezdecydowanych.

    Nazwa kawy nawiązuje do sytuacji, gdy prorok Eliasz wzywa Izraelitów na górę Karmel, by jednoznacznie opowiedzieli się, jakiemu Bogu pragną służyć. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 18,17-40).

Kawa WSTĄP NA KARMEL jest zrównoważona, to kawa środka, idealna dla osób o nieokreślonych preferencjach smakowych. Stanowi doskonały początek przygody z kawą i punkt wyjścia do rozwoju indywidualnych gustów podniebienia.

 CO TY TU ROBISZ – łagodna kawa ze średnią zawartością kofeiny, o czekoladowo karmelowym smaku, dla preferujących delikatny napar.

    Nazwa kawy nawiązuje do sytuacji, gdy prorok Eliasz ukrywający się w grocie przed godzącymi na jego życie usłyszał od Pana dwukrotnie to pytanie. Po czym Pan przemówił do proroka dając mu konkretną misję i zadanie. Przeczytaj fragment Pisma Świętego z Pierwszej Księgi Królewskiej (1 Krl 19, 9-21).

Kawa, CO TY TU ROBISZ? Jest łagodna, delikatna, o średniej zawartości kofeiny. Doskonała na popołudniową chwilę zadumy. Okaże się wspaniałym pretekstem do kilkuminutowej przerwy w pełnieniu obowiązków dnia, by zatrzymać się i zanurzyć w refleksji nad ważnymi życiowymi pytaniami.

 

 

KRÓWKI CZERNEŃSKIE o smaku waniliowym.

DOMOWE SOKI I NEKTARY ze świeżych owoców.

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do kupna.

Każdy zasługuje na słodki prezencik.  

 

W dniach 1 oraz 3 maja 2018r. Restauracja będzie czynna w godzinach 9:00-19:00.

Serdecznie zapraszamy na smakowite, domowe obiady a także na  pyszną kawę oraz desery.