Aktualności

Zaproszenie na Spotkanie Rodziny Szkaplerznej w Czernej

Drodzy Siostry i Bracia,
Członkowie Bractwa Szkaplerznego
i wszyscy członkowie Rodziny Szkaplerznej okryci szatą naszej Matki i  Królowej.

Pragnę bardzo gorąco zaprosić Was wszystkich na tegoroczne Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Odbędzie się ono w sobotę, 18 lipca, w naszym maryjnym sanktuarium w Czernej k. Krzeszowic. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9, a ich głównym punktem będzie Msza Święta koncelebrowana o godz. 11 pod przewodnictwem ks. bp. Marka Szkudło, biskupa pomocniczego z Katowic. W programie dnia jest ponadto konferencja na temat maryjności naszych wielkich przewodników duchowych, przyjęcie nowych członków, poświęcenie dewocjonaliów i wspólnie celebrowane nabożeństwo maryjne. Szczegóły programu podajemy na afiszu w załączeniu.

Chcemy, aby to kolejne, dwudzieste drugie już, spotkanie z miłującą nas Matką, w znaku Jej Szkaplerza, stało się dla wszystkich jego uczestników duchowym umocnieniem i nieomylnym drogowskazem, zachętą do potwierdzenia swego oddania się Maryi i zawierzenia Jej wszystkich naszych spraw i niepokojów.

Dlatego też w roku, w którym my, Karmelici Bosi, obchodzimy stulecie odrodzenia Prowincji Polskiej naszego Zakonu i w którym – w łączności z całym Kościołem w Polsce – upamiętniamy stulecie urodzin naszego kochanego Ojca Świętego, a jednocześnie oczekujemy bliskiej już beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, na hasło naszego pielgrzymowania wybraliśmy słowa papieskiego zawołania „Cały Twój Maryjo – Totus Tuus” oraz życiową dewizę kard. Stefana Wyszyńskiego „Wszystko postawiłem na Maryję”. W oparciu o nie pragniemy pogłębić naszą karmelitańską duchowość maryjną oraz wyrazić cześć i wdzięczność Panu Bogu za wspaniałe świadectwo ich życia, za ich nauczanie i inspiracje, które nam ci wielcy przewodnicy duchowi pozostawili.

Zwracam się do Was, Kapłani, Osoby konsekrowane i Wierni świeccy, także do Was, moi Współbracia, dołóżmy wszelkich starań, aby informacja o tym wydarzeniu dotarła do jak najszerszego kręgu wiernych, zorganizujmy lub pomóżmy zorganizować, na ile to możliwe w obecnej sytuacji, grupowe i indywidualne pielgrzymki. Niech wezmą w nich udział przynajmniej delegacje. Po długim okresie ograniczeń – przez naszą obecność w szkaplerznym sanktuarium w Czernej – będziemy mogli dać świadectwo naszej przynależności do Maryi i odnowić wzajemne duchowe więzy.

Ustępująca powoli pandemia i łagodzenie obostrzeń pozwala obecnie na odbycie pielgrzymki i organizację zaplanowanego spotkania. Oczywiście, zostanie ono przeprowadzone w zależności od panującej sytuacji epidemicznej, to jest z poszanowaniem obowiązujących zasad sanitarnych i przepisów prawnych. W związku z tym bardzo proszę o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa, które podajemy w załączeniu do tego listu i o ich przestrzeganie.

Do zobaczenia przed Obliczem Tej, „która nikogo nie opuszcza, nikim nie gardzi, nikomu nie odmawia swojej macierzyńskiej opieki”. Ona wszystkich pragnie przyodziać darem swojej szkaplerznej szaty i przygarnąć do siebie.

o. Tadeusz Florek OCD
Prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych

 

Warunki uczestnictwa w Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkaplerznej Czerna, 18 lipca 2020 roku

W świetle obowiązujących przepisów prawnych w spotkaniu może wziąć udział osoba, która dobrowolnie wyraziła na to zgodę i oświadczyła, że:

a) jest zdrowa oraz

  • nie miała wcześniej kontaktu z osobami skierowanymi na 14-dniową kwarantannę, izolację lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem,
  • w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski,
  • w przeciągu ostatnich dwóch tygodni nie była w regionie, w którym podejrzewa się utrzymującą się transmisję zakażeniem wirusem SARS-CoV-2,
  • od ostatnich 14 dni nie posiada żadnego z wymienionych objawów infekcji układu oddechowego, takich jak gorączka, duszności, kaszel oraz innych niepokojących objawów chorobowych;

b) jest wyposażona we własne indywidualne środki ochrony osobistej (osłonę nosa i ust, tj. maseczkę lub przyłbicę, płyn dezynfekujący), które będzie używać podczas pielgrzymki;

c) zachowa 2-metrowy odstęp fizyczny od innych uczestników pielgrzymki i inne konieczne środki ostrożności;

d) zobowiązuje się do przestrzegania wszelkich innych zasad sanitarnych określonych przez akty prawne i rozporządzenia;

e) oświadczyła, że w razie ich naruszenia lub poświadczenia nieprawdy, sama ponosi odpowiedzialność prawną.

Restauracja Klasztorna

codziennie w godzinach 12:00- 16:00
będzie realizowała zamówienia na ZESTAWY DNIA.

Zachęcamy do składania zamówień z odbiorem osobistym.

tel. 505 898 580

Uprzejmie informujemy, że w  okresie Świąt Bożego Narodzenia  

Dom Pielgrzyma, Restauracja, Księgarnia oraz Muzea

będą ZAMKNIĘTE.

24.12.19r (Wigilia) – NIECZYNNE

25.12.19r (Boże Narodzenie) – NIECZYNNE

26.12.19r (Św. Szczepana) – NIECZYNNE

01.01.20r (Nowy Rok) – NIECZYNNE

 Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku,
aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość,
pokój, nadzieję i miłość.

Dom Pielgrzyma przy Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej

zaprasza wszystkie dzieci oraz rodziców na spotkanie z Mikołajem.

08.12.2019 godzina 10:00- 14:30

Nowy Rok to nowe postanowienia i wyzwania. Wielu z nas właśnie wtedy ustala swoje cele i głęboko wierzy, że ten rok będzie udany i jeszcze lepszy niż poprzedni.  Warto w tym Nowym 2019 roku zadbać nieco zarówno o ciało jak i o ducha, czego doskonałym połączeniem będzie pobyt w Domu Pielgrzyma w Czernej. 

Znakomita lokalizacja obiektu oraz bezpośrednie sąsiedztwo klasztoru, pozwolą wyciszyć się od miejskiego zgiełku, a piękne bukowe lasy i nienaganna przyroda umożliwią aktywny i wartościowy odpoczynek.

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji pobytu w Domu Pielgrzyma w Czernej zarówno zorganizowane Grupy jak i Gości indywidualnych zarówno w tygodniu jak i w weekendy.

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami! Rezerwacji można dokonywać drogą telefoniczną: 505-898-580 bądź mailową: biuro@dompielgrzyma.net

 

Do zobaczenia w Czernej!

W okresie Świąt Bożego Narodzenia        

Dom Pielgrzyma, Restauracja,

Księgarnia oraz Muzea będą ZAMKNIĘTE.

24.12.18r (Wigilia)-NIECZYNNE

25.12.18r (Boże Narodzenie)-NIECZYNNE

26.12.18r (Św.Szczepana)-NIECZYNNE

01.01.19r (Nowy Rok)- NIECZYNNE

 

„Niech przeżywana na nowo Tajemnica Narodzenia Chrystusa

będzie źródłem światła i radości oraz mocy i pokoju

 wraz z nadzieją na Nowy Rok.

św. Jan Paweł II

Dom Pielgrzyma w Czernej pragnie serdecznie zaprosić wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na niezwykłe spotkanie ze Świętym Mikołajem, które odbędzie się  2 grudnia 2018 roku (niedziela) w godzinach między 10:00-14:30. Oprócz spotkania z tak zacnym Gościem, dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Nie może WAS zabraknąć!

Szczegółowe informacje na poniższym plakacie.

Do zobaczenia!

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ DO ZAKUPU W RESTAURACJI KLASZTORNEJ GOTOWYCH UPOMINKÓW Z PRODUKTAMI KARMELITAŃSKIMI O NAZWIE

,,SMAKI KARMELU”

 

W dniu 01.11.2018r. (Uroczystość Wszystkich Świętych) Restauracja, Księgarnia, Muzea oraz część noclegowa będą zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że zwolnił nam się termin na najbliższy weekend: 2-4 listopada 2018r. gorąca zachęcamy do rezerwacji miejsc noclegowych!

Rezerwacji można dokonać drogą telefoniczną: 505 898 580 bądź mailową: biuro@dompielgrzyma.net

Serdecznie zapraszamy 🙂

Lipiec to szczególny czas dla wszystkich mieszkańców Czernej, Pielgrzymów oraz Wiernych. Z różnych zakątków Polski przybywają do Sanktuarium w Czernej wierni, którzy pragną oddać cześć Matce Boże Szkaplerznej, a także uczestniczyć w uroczystościach odpustowych ku jej czci, które obchodzimy co roku 16 lipca.

Tegoroczne uroczystości zwieńczyła uroczysta Eucharystia odpustowa, której przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej.

Po zakończeniu procesji odbyło się również uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Misyjnego, usytuowanego w Domu Pielgrzyma w Czernej. Muzeum dokumentuje posługę Karmelitów Bosych w Burundi i Rwandzie, czyli w miejscach gdzie pomoc drugiemu człowiekowi jest najbardziej potrzebna. Muzeum Misyjne to również zbiór wielu niezwykle ciekawych eksponatów pochodzących z Afryki. Pełna spójność dźwięku, obrazu, światła oraz aranżacji sprawi, że każdy może poczuć się tam jak w małej, afrykańskiej wiosce.

 

Niespełna parę dni później, bo w sobotę 21 lipca odbyło się już XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystości przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy z Kielc. Bardzo dziękujemy wszystkim wiernym za liczne przybycie, za to, że ten szczególny dzień mogliśmy spędzić wszyscy razem – jako jedna wielka Rodzina.

To jednak nie koniec lipcowych uroczystości. Bowiem w niedzielę obchodziliśmy święto Naszego Patrona Kościoła – Św. Eliasza Proroka.

Od 26-29 lipca serdecznie zapraszamy na Karmelitańskie Dni Młodych. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisu dostępne na https://kdmczerna.pl/

 

 

 

Już niedługo, bo 23 czerwca  obchodzić będziemy Dzień Ojca. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku a także podziękowaniem. W Polsce, Dzień Ojca obchodzony jest od 1965 roku, a więc ma niebywałą tradycję. Warto w ten szczególny dzień pamiętać o swoim Tacie i oprócz szczerych, najpiękniejszych życzeń podarować mu swój czas oraz uwagę. Doskonałym towarzystwem do wspólnych spotkań będzie aromatyczna kawa bądź herbata. 🙂 W swojej ofercie posiadamy:

 HERBATY LIŚCIASTE:

BIAŁY OBŁOK – wspomaga koncentrację, pomaga w profilaktyce raka, obniża ciśnienie krwi, chroni serce i układ krwionośny, ma właściwości antyoksydacyjne.

ŁAGODNY POWIEW – orzeźwia i pobudza, oczyszcza i wspomaga odchudzanie, pomaga w problemach żołądkowych, korzystnie wpływa na działanie dróg oddechowych.

SŁODKI MIÓD – nie zawiera kofeiny, bogata w witaminy, unikatowy i miły smak miodu.

DESZCZ RÓŻ – czarna herbata z płatkami róży. Wyrafinowany i delikatny smak.

KAWA

WSTAŃ – mocna kawa o dużej zawartości kofeiny, o słodko-goryczkowatym smaku, dla lubiących bardzo mocną kawę.

WSTĄP NA KARMEL – zrównoważona kawa z umiarkowaną zawartością kofeiny, o czekoladowo orzechowo korzennym smaku, dla niezdecydowanych.

CO TY TU ROBISZ – łagodna kawa ze średnią zawartością kofeiny, o czekoladowo karmelowym smaku, dla preferujących delikatny napar.

 

Dopełnieniem będą słodkie, waniliowe krówki czy też owoce w czekoladzie. Z kolei na lepsze samopoczucie pomoże Balsam Karmelitański, który dzięki swoim wyjątkowym składnikom działa przeciwbólowo, uspokajająco, poprawia trawienie oraz działa antyseptycznie.

Produkty karmelitańskie można zakupić w Restauracji Domu Pielgrzyma w Czernej.

Wszystkim Tatom, z okazji zbliżającego się święta składamy najserdeczniejsze życzenia, życzymy wielu pogodnych, radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych, sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym, niech każdego dnia błogosławi Wam Pan.