Dar Adwentu

Ostatnie dni upłynęły niezwykle szybko, ale zarazem ciekawie i interesująco. Ledwo się obejrzeliśmy, a tu już pierwsze dni grudnia! Mamy nadzieję, że i Wam ten czas przeminął miło oraz że nie daliście się jesiennej chandrze ani zmęczeniu! Wierzymy również, że ostatni weekend listopadowy spędziliście w pogodnej atmosferze oraz że wszyscy Andrzeje należycie uczcili swoje święto. My także pragniemy przyłączyć się do życzeń. Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich Panów Andrzejów. Jak to w Polsce mawiamy: „spóźnione, ale szczere”. 🙂

W naszym Domu Pielgrzyma przed momentem gościliśmy dwie wspaniałe grupy rekolekcyjne. Jedna z nich to Oaza Modlitwy z Ruchu Światło- Życie, która przybyła do nas z diecezji Sosnowieckiej. Druga grupa z kolei przyjechała do nas z parafii Św. Wawrzyńca z Chorzowa. Dziękujemy serdecznie za przybycie. Mamy nadzieję, że wszyscy wyjechali od nas zadowoleni, umocnieni w wierze, a także zmotywowani do dalszych działań.

Życzymy zarówno Wam, jak i sobie, aby Adwent, w który właśnie wkroczyliśmy był czasem dobrze wykorzystanym. Adwentowy czas to zawsze szczególny dar od Pana Boga. Nie zapominajmy w tym ważnym momencie o pogłębianiu cnoty nadziei, o ufnym oczekiwaniu na przyjście Pana i naturalnie także o dobrych postanowieniach adwentowych! Otwórzmy nasze serca, na ponowne przyjście Jezusa.

„Adwent zmniejsza nasze zaangażowanie w szaleństwo świata posuwającego się szybko naprzód. Przyhamowuje nas. Skłania nas do myślenia. Każe nam spoglądać poza dzień dzisiejszy na „wielkie jutro” życia. Bez Adwentu, zagrzewani jedynie wyścigiem donikąd, który wyczerpuje świat wokół nas, moglibyśmy tak gorączkowo podejmować próby cieszenia się i sterowania tym życiem, że nie rozwinęlibyśmy w sobie upodobania do ducha, który nie umiera i nie przecieka nam przez palce jak topniejący śnieg.” (Joan Chittister, „Co roku bliżej Boga”)