Otwarcie Muzeum Misyjnego. Lipcowe uroczystości.

Lipiec to szczególny czas dla wszystkich mieszkańców Czernej, Pielgrzymów oraz Wiernych. Z różnych zakątków Polski przybywają do Sanktuarium w Czernej wierni, którzy pragną oddać cześć Matce Boże Szkaplerznej, a także uczestniczyć w uroczystościach odpustowych ku jej czci, które obchodzimy co roku 16 lipca.

Tegoroczne uroczystości zwieńczyła uroczysta Eucharystia odpustowa, której przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej.

Po zakończeniu procesji odbyło się również uroczyste otwarcie i poświęcenie Muzeum Misyjnego, usytuowanego w Domu Pielgrzyma w Czernej. Muzeum dokumentuje posługę Karmelitów Bosych w Burundi i Rwandzie, czyli w miejscach gdzie pomoc drugiemu człowiekowi jest najbardziej potrzebna. Muzeum Misyjne to również zbiór wielu niezwykle ciekawych eksponatów pochodzących z Afryki. Pełna spójność dźwięku, obrazu, światła oraz aranżacji sprawi, że każdy może poczuć się tam jak w małej, afrykańskiej wiosce.

 

Niespełna parę dni później, bo w sobotę 21 lipca odbyło się już XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Uroczystości przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy z Kielc. Bardzo dziękujemy wszystkim wiernym za liczne przybycie, za to, że ten szczególny dzień mogliśmy spędzić wszyscy razem – jako jedna wielka Rodzina.

To jednak nie koniec lipcowych uroczystości. Bowiem w niedzielę obchodziliśmy święto Naszego Patrona Kościoła – Św. Eliasza Proroka.

Od 26-29 lipca serdecznie zapraszamy na Karmelitańskie Dni Młodych. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisu dostępne na https://kdmczerna.pl/