POŁOWA WAKACJI ZA NAMI

Połowa wakacji już za nami. Jedni już skorzystali z uroków wakacyjnego wypoczynku, drudzy z kolei dopiero planują letni wypoczynek. Dla Czernej miesiąc lipiec to czas wielu niesamowitych przeżyć i emocji, wrażeń, które poruszają nasze serca, napawają nas nadzieją, a przede wszystkim motywują nas do bycia lepszym człowiekiem.

W Domu Pielgrzyma mieliśmy zaszczyt gościć wielu wspaniałych Gości. Jednymi z nich była grupa pielgrzymów z Hiszpanii- mili, charyzmatyczni ludzie o pozytywnym nastawieniu. Dodatkowo gościliśmy mnóstwo osób indywidualnych, którzy przybyli do nas na Ogólnopolski Zjazd Rodzin Szkaplerznych. Gorąco dziękujemy za tak liczne przybycie! Cieszymy się, że mogliśmy ten dzień spędzić razem z Wami!

23.lipca zawitała do nas również Pielgrzymka Motocyklistów. Na ołtarzu polowym odbyła się uroczysta Msza Św. Po Eucharystii nastąpiło poświęcenie motocykli, a cały zjazd zakończył się uroczystym obiadem w restauracji klasztornej. Przyznamy szczerze, że Wasze motocykle robiły wielkie wrażenie.

27.lipca zaszczyciła nas swoją obecnością Pielgrzymka Góralska licząca ponad 700 osób. Śpiewy , modlitwa, uśmiechy sprawiały że nie było widać zmęczenia na waszych twarzach. Każdemu z was gratulujemy wytrwałości, poświecenia i wielkiej wiary.

 

 

 

Kolejnym wielkim wydarzeniem, było Karmelitańskie Spotkanie Młodych, które odbyło się w terminie od 27 do 30 lipca .Przyświecało mu hasło „z ciemności do światła POWSTAŃ”To czterodniowe spotkanie upłynęło na intensywnej modlitwie, pogłębianiu wiary, radości i budowaniu więzi. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas, a także za pomoc przy organizacji. Dziękujemy zespołowi ,,Twoje Niebo”, na czele z o. Mariuszem Wójtowiczem a także Grupie Teatralnej ,,Cordis”. To dzięki Waszemu oddaniu oraz Waszej pracy to trzynaste już Spotkanie było wyjątkowe i niezapomniane. Szczególne podziękowania należą się również o. Jakubowi Przybylskiemu, głównemu koordynatorowi spotkania, za ogromne zaangażowanie w tegoroczne Spotkanie Młodych.

Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia naszego Domu Pielgrzyma w Czernej.

Tutaj też można zwiedzić multimedialne muzeum karmelitańskie i zjeść smaczny obiad w restauracji klasztornej.