Praca wre!

Wiosna 2016 tuż, tuż… Przygotowania do pamiętnej daty idą pełną parą. Wakacje to dla nas nie problem. Tempo wprost proporcjonalnie do czasu wzrasta! Od poniedziałku do piątku koparki nie zwalniają tempa i niczym sygnaturka na kościelnej wieży, budzą zakonników i pracowników Domu Pielgrzyma, przypominając, że już niedługo będą tu nocowali spragnieni Boga i eremickiego klimatu pielgrzymi.

Styl i bezpieczeństwo zawsze w parze.

Już niedługo przestrzeń pomiędzy częścią noclegową, a  recepcyjną Domu Pielgrzyma pokryje się niezwykle stylową, ale też bezpieczną nawierzchnią z kostki porfirowej. Wybraliśmy ten materiał, by cieszył oczy gości, ale też sprawdzał się w sytuacjach kryzysowych, bowiem alejka pełni też funkcję drogi przeciwpożarowej.

Słów kilka o … porfirze.

Nie będziemy skupiać się na fizycznych i chemicznych, a przedstawimy historyczne i praktyczne właściwości materiału, z jakiego wykonana jest używana przez nas kostka. Porfir w starożytności był wydobywany tylko w kopalni Kleopatry w Egipcie. Surowiec używany przez cesarzy, najznamienitsze rody rzymskiego i bizantyńskiego patrycjatu, fundatorów starożytnych świątyń. Zastosowanie znajdował w budowie: posągów, elementów wykończeniowych, sarkofagów, a nawet świątyni Hagia Sophia.  W praktyce naszych czasów materiał:

  • antypoślizgowy,
  • odporny na mróz i ścieranie,
  • trwały,
  • bardzo twardy,
  • łatwy w utrzymaniu,
  • niewymagający drogich środków chemicznych w konserwacji.

Zapraszamy na porfirowe chodzenie!