Sierpniowe pielgrzymki

Miesiąc sierpień, podobnie zresztą jak maj to czas, w którym szczególnie polecamy się Matce Bożej. Obchodzimy w tym okresie, aż trzy ważne święta ku Jej czci. W związku z tym Czerną nawiedziło wiele licznych pielgrzymek oraz osób indywidualnych, którzy pragnęli osobiście podziękować Matce Bożej bądź ofiarować Jej siebie.

4 sierpnia przybyła do nas Pielgrzymka Dominikańska licząca ponad 1200 osób.  Wiernych nie ograniczał wiek, pogoda, ani świadomość pozostałych do przebycie kilometrów. Ich zaangażowanie, radość oraz niebywała organizacja jest do pozazdroszczenia.  Kolejno, mieliśmy zaszczyt gościć u nas coroczną, nieco mniejszą, liczącą około 600 osób Pielgrzymkę Skawińską. Cieszymy się, że nigdy nie zapominacie o Czernej! Było nam bardzo miło gościć wszystkich przybyłych Pielgrzymów. Dla każdego z osobna, chylimy czoła i Szczęść Wam Boże!

 

 

 

 

W domu Pielgrzyma w okresie 4-20 sierpnia, na czas swoich rekolekcji, przybywała Oaza Rodzin II stopnia z Sosnowca.  Bardzo dziękujemy przybyłym rodzinom, organizatorom, diakonii a także kapłanom, za bardzo dobrą współpracę. Było nam bardzo miło Gościć wszystkich Państwa w Domu Pielgrzyma w Czernej.  Wierzymy, że jeszcze nieraz nas odwiedzicie, a równocześnie obiecujemy, że dołożymy starań aby Wasz pobyt tutaj był równie udany, co poprzedni.