Spotkanie Miłośników Szlaków Papieskich

W sobotę 15 marca odbyło się spotkanie z Metropolitą Krakowskim ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem – Patronem Szlaków Papieskich. To doroczne wydarzenie to jest niezwykle ważne dla wszystkich członków Fundacji „Szlaki Papieski”, osób z nią współpracujących oraz miłośników idei zachowania pamięci o miejscach, po których wędrował przyszły Papież. Każdego roku dzięki spotkaniu uczestnicy mogą podziękować za patronat obecnemu Metropolicie Krakowskiemu, usłyszeć od wieloletniego sekretarza Papieża Polaka serdeczne słowa zachęty do dalszej pracy nad „pilnowaniem Jego szlaków” oraz w miłej atmosferze podzielić się sukcesami i pomysłami na przyszłość.

Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu Kurii przed pomnikiem św. Jana Pawła II, gdzie licznie przybyli zaśpiewali „Barkę”, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Papieża i zapalili znicze. Następnie wszyscy udali się do kaplicy Arcybiskupów Krakowskich na Mszę św. koncelebrowaną przez Kard. Stanisława Dziwisza z przybyłymi kapłanami, wśród których był również obecny nasz o. Przeor Leszek Stańczewski. Po Mszy św. wszyscy przeszli do apartamentów kurii, gdzie przy słynnym Papieskim Oknie – miejscu dialogów Ojca Świętego z młodzieżą Krakowa w czasie pielgrzymek apostolskich – odbyło się spotkanie z Kardynałem Dziwiszem, podczas której odznaczono medalem Prezes Fundacji Urszulę J. Własiuk, doceniając jej zaangażowanie w prowadzenie tak wielkiej inicjatywy, jaką jest ochrona, dokumentacja i odnawianie Szlaków Papieskich.

Czerna stanowi część tzw. Podkrakowskiego Szlaku Papieskiego, często odwiedzanego przez Karola Wojtyłę. Mamy głęboką nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przy współpracy z Fundacją „Szlaki Papieskie” uda się nam wyznaczyć szlak pieszy lub rowerowy, który będzie dodatkową religijno-turystyczną atrakcją dla pielgrzymów.

Źródło: http://www.kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl/kaplica-na-brzegu-na-szlaku-papieskim-
z-wizyta-u-kard-stanislawa-dziwisza-14-marca-2015r/