Wizyta Mikołaja

Zarówno w minioną niedzielę, jak i wczoraj, nasze skromne progi odwiedził niezwykły Gość, na którego dzieci oraz ich rodzice wyczekiwali cały długi rok. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju, który przybył do nas z dzielnie mu towarzyszącymi Śnieżynkami.  Mikołajkowe szaleństwo ogarnęło wszystkich!

W niedzielę 4 grudnia w salce zabaw, gdzie zjawił się Mikołaj, na dzieci czekała moc atrakcji. Mikołaj z radością witał każde dziecko, wręczał mu prezent, a następnie zapraszał do wspólnej zabawy. Uśmiechom i wygłupom nie było końca. Ogromną radość sprawiło dzieciom dekorowanie wcześniej przygotowanych ciasteczek, które potem mogły zabrać ze sobą na pamiątkę, bądź też udekorować nimi choinkę. Musimy przyznać, że dzieciom nie brakowało kreatywności oraz oryginalnych pomysłów. Każde z ciasteczek było małym arcydziełem! Do dyspozycji milusińskich był również kącik, gdzie mogły wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi, a także miejsce na zabawę dla najmniejszych. Niektórzy z Gości skusili się także na wizytę w naszej sali kinowej, gdzie film o Św. Mikołaju „wciągnął” zarówno tych mniejszych, jak i większych. Oczywiście Mikołaj ze Śnieżynkami asystowali dzieciom przez całe spotkanie. Wielu dzieciom to spotkanie na długo zapadnie w pamięci!

Natomiast we wtorek 6 grudnia w Domu Pielgrzyma gościliśmy praktycznie całą Szkołę Podstawową z Czernej. Przybyło do nas ponad 60 dzieci z nauczycielami. Po krótkim spotkaniu ze Świętym Mikołajem, podczas którego uczniowie zaprezentowali krótkie programy artystyczne, nastąpiło naturalnie wręczenie prezentów. Chwilę później dzieci wraz z gronem pedagogicznym zasiedli w restauracji, by posilić się pysznym ciastkiem i owocowym soczkiem.

Bez wątpienia był to dzień pełen pozytywnych wrażeń. Nie ma nic piękniejszego niż widok uśmiechniętych, radosnych dzieci. Jest to niezwykle szczery przekaz, który zwyczajnie rusza za serce. Serdecznie dziękujemy, że spędziliście ten wyjątkowy dzień razem z nami. Było nam niezwykle miło Was gościć. Szczerze wierzymy, że w przyszłym roku Św. Mikołaj również o nas nie zapomni!