Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa

Zapewne większość z nas tęskniła za słońcem i sprzyjającą pogodą. Ostatni weekend dał nam małą namiastkę wiosny oraz słońca.  Mamy nadzieję, że taka aura utrzyma się jak najdłużej, zimno i mrozy już na dobre odpuszczą, a klimat wiosenny na stałe wpisze się w scenerię Czernej.

W poprzedni weekend 24-26 lutego mieliśmy przyjemność gościć u nas niezwykłą, bardzo liczną wspólnotę, która działa pod nazwą Miłość i Miłosierdzie Jezusa i gromadzi się cyklicznych spotkaniach na Przeprośnej Górce. Część Gości nocowała w naszym Domu Pielgrzyma, a część w pobliskim domu rekolekcyjnym Świeckiego Instytutu „Elianum”. Nauki i katechezy dla całej tej blisko 200-osobwej grupy głosił o. Daniel Galus, pustelnik spod Częstochowy. Odbywały się one w sali konferencyjnej naszego Domu Pielgrzyma.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie! Głęboko wierzymy, że wyjechaliście stąd nie tylko zadowoleni, ale również umocnienie w wierze i miłości. Z kolei okres Wielkiego Postu będzie dla Was przejawem nie tyle poświęcenia, co przede wszystkim oddania. Cieszymy się, że wybraliście naszą Czerną na miejsce swoich rekolekcji. Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zaangażowania w działalność wspólnoty, wzajemnego wsparcia i jedności. Z sympatią oraz entuzjazmem będziemy wspominać Wasz pobyt tutaj.