Złote kolory naszych buków przyciągają kolejne grupy

Jesień w Czernej, pomimo swojej zmiennej i trochę nieprzewidywalnej pogody, bez wątpienia jest niezwykle urokliwa. Barwne listki chaotycznie wędrują wokół nas tworząc niepowtarzalną atmosferę. Panujący radosny klimat przeplata się z zadumą, ze skupieniem, a także z refleksją. Warto w tym czasie pozwolić sobie na mały odpoczynek, zrelaksować się oraz docenić piękno otaczającego nas świata. Dom Pielgrzyma w Czernej jest idealnym miejscem, aby podziwiać uroki jesiennego krajobrazu, czując przy tym obecność Pana – a to ona przecież napełnia nas, wzmacnia naszą wiarę, daję nadzieję a także uszczęśliwia.

W miniony październikowy weekend gościliśmy w naszym Domu dwie wspaniałe grupy. Pierwsza z nich to ponad 50-osobowa grupa neokatechumenatu z Krakowa, która spotyka się przy Centrum Jana Pawła II.  Serdecznie dziękujemy im za pobyt, za uśmiech oraz za ogromną determinację w pogłębianiu formacji chrześcijańskiej.

Jako druga grupa przybyły do nas Harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE. Niezwykłe dziewczyny, mające swój charakter, energię, a przede wszystkim swoje zasady i wartości. Można je podziwiać nie tylko za odwagę, ale również za dobre zorganizowanie oraz umiejętność sprawnej komunikacji ze sobą. Było nam bardzo miło, że mogliśmy w naszym Domu gościć tak niezwykłych, młodych ludzi!

A na koniec modlitwa Zastępowych, którą otrzymaliśmy od naszych dzielnych Harcerek wraz z podziękowaniem za pobyt:

Panie Jezu Chryste,
który mimo moich słabości wybrałeś mnie
na przewodniczkę i opiekunkę moich sióstr harcerek
spraw, aby moje słowo i mój przykład prowadził je
ścieżkami Twojego prawa,
abym im umiała wskazywać Twoje Boskie ślady
w przyrodzie, którą stworzyłeś,
i nauczać czego pragniesz,
abym prowadziła swój zastęp krok za krokiem
do Ciebie, o mój Boże
aż do spotkania na obozie odpoczynku i radości,
gdzie rozbiłeś namioty dla siebie i dla nas
na wieczność.
Amen.