O nas

Dom Pielgrzyma w Czernej jest odpowiedzią na wyzwanie jakie postawił przed nami potężny ruch pielgrzymkowy do cudownego obrazu Maryi oraz do sarkofagu świętego Rafała Kalinowskiego. Misją Domu jest posługa na rzecz pielgrzymów przybywających do Sanktuarium, którzy tu, w malowniczych rejonach Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, szukają autentycznego doświadczenia żywego Boga, pogłębionej modlitwy i zaczerpnięcia nowych sił do stawiania czoła codzienności.

Budowę kompleksu składającego się z dwóch budynków rozpoczęto w 2010 roku. Dom recepcyjny zawiera funkcjonującą już księgarnię oraz nowo otwarte, multimedialne Muzeum Karmelitańskie, które w krótkim czasie otrzymało bardzo pochlebne opinie w mediach. W maju 2015 roku została otwarta restauracja, więc pojawiła się możliwość zjedzenia smacznego obiadu po przystępnej cenie. Dodatkowo w maju ruszyło również 25-osobowe Kameralne Kino Karmelitańskie dające możliwość obejrzenia filmów o tematyce religijnej, zwłaszcza poświęconych duchowości Karmelu. Pod koniec października 2015 została oddana do użytku przestronna sala konferencyjna, więc pojawiła się możliwość zorganizowania pojedynczej konferencji czy całego dnia skupienia nawet dla 150 osób.  Otwarcie części noclegowej Domu Pielgrzyma, przewidzianej na przyjęcie grypy autokarowej, odbyło się już w lutym 2016 roku.

Głęboko wierzymy, że dzięki naszemu nowemu Domowi Pielgrzyma klasztor karmelitów bosych w Czernej będzie jeszcze owocniej służył wszystkim, którzy w celach duchowych i rekreacyjnych pragną odwiedzić Czerną i jej okolice, i że miejsce to będzie bliskie sercu dla jeszcze szerszego grona osób.

 

 

 

Dom Pielgrzyma KARMEL Sp. z o.o.
Czerna 79,
32-065 Krzeszowice
NIP: 513-02-93-428
Numer konta: 41 1600 1462 1717 0858 0000 0001